Auto · Artikel
BYD Atto 8: Specificaties van de Zevenzits Elektrische SUV 2027
Gepubliceerd:
In het kort
De Atto 8 van BYD is een zevenzits elektrische SUV die op de Parijse Motorbeurs 2026 is gepresenteerd, met Europese verkopen gepland voor het eerste kwartaal van 2027. Hij combineert een 115 kWh Blade-batterij met BYD's "Flash Charging"-systeem, dat een 10-97% opladingen in negen minuten beloofd, en komt in een 462 pk-achterwiel-aangedreven versie of een 775 pk-vierwiel-aangedreven versie.
Deze versie is een machinevertaling van het origineel (English). Lees het origineel
BYD presenteerde de Atto 8 op de Parijse Motorbeurs 2026, die van 12 tot 18 oktober plaatsvond, en positioneert hem als het vlaggenschip van zijn Europese SUV-range boven de Atto 2, Atto 3, Sealion 5 en Seal U. De Europese verkoop is gepland om te beginnen in het eerste kwartaal van 2027, volgens BYD's eigen aankondiging en berichtgeving door autoevolution en diariomotor.com. BYD heeft geen prijzen voor enige markt vrijgegeven op het moment van de Parijse onthulling.
Grootte en Design
De Atto 8 is een zevenzits crossover met afmetingen van 5.040 mm lang, 1.996 mm breed en 1.760 mm hoog, met een wielbasis van 2.950 mm, volgens specificaties gerapporteerd door carnewschina.com. Het Spaanse medium diariomotor.com merkt op dat de auto ongeveer 11 cm langer is dan een Audi Q7. Exterieurkwaliteiten zijn onder meer matrix-LED-koplampen, een achterlichtstrip met een oneindigheidsknooppatroon, en een verlichte achterkant badge.
Twee Aandrijflijnen, Één Batterij
Beide versies van de Atto 8 gebruiken dezelfde 115 kWh tweede generatie Blade-batterij. De basisversie Design met achterwielaandrijving heeft een enkele motor met 462 pk (456 hp) en 365 Nm koppel, bereikt 100 km/u in 8,0 seconden. km77.com geeft voor deze versie een WLTP-bereik van 653 km op, terwijl diariomotor.com en autoevolution.com 652 km rapporteren. De Excellence-versie voegt een tweede motor toe voor vierwielaandrijving, met een gecombineerde piekoutput van 570 kW — door BYD omschreven als 775 pk — een acceleratietijd van 0-100 km/u van 4,6 seconden, een topsnelheid van 240 km/u, en een WLTP-bereik van 602 km, volgens km77.com, diariomotor.com en autoevolution.com; carnewschina.com vermeldt afzonderlijk een totaal WLTP-bereik van 653 km voor de auto zonder aan te geven op welke versie dit van toepassing is.
| Specificatie | Design (RWD) | Excellence (AWD) |
|---|---|---|
| Vermogen | 462 pk (456 hp) | 775 pk (piek 570 kW) |
| Motoren | Enkelvoudig, achterkant | Duaal, voor + achter |
| 0-100 km/u | 8,0 s | 4,6 s |
| Topsnelheid | Niet opgegeven door bronnen | 240 km/u |
| WLTP-bereik | 652-653 km (bronnen verschillen) | 602 km |
| Batterij | 115 kWh Blade-batterij | 115 kWh Blade-batterij |
Flash Charging: de Kantelfeature
De Atto 8 is het eerste BYD-model dat in Europa wordt verkocht met het eigen "Flash Charging"-systeem van het bedrijf, volgens carnewschina.com en autoevolution.com. autoevolution.com, km77.com en diariomotor.com rapporteren dat de batterij in vijf minuten van 10% naar 70% kan gaan, terwijl carnewschina.com stelt dat dezelfde vijfminuten opladening van 19% naar 70% gaat; alle vier bronnen stemmen ermee in dat de batterij onder standaardomstandigheden in negen minuten van 10% naar 97% bereikt. Bij -30°C duurt een lading van 20% naar 97% 12 minuten, ongeveer drie minuten langer dan onder normale omstandigheden.
Bronnen verschillen van mening over hoeveel Flash Charging-stations de auto zullen ondersteunen. autoevolution.com en diariomotor.com rapporteren een doel van 3.000 stations in heel Europa tegen het einde van 2027, terwijl km77.com een beperkter plan aangeeft van 300 stations alleen in Spanje tegen dezelfde deadline; carnewschina.com verwijst afzonderlijk naar een wereldwijd doel van 6.000 laadpalen in het buitenland. De cijfers lijken verschillende geografische bereiken te beschrijven in plaats van elkaar tegen te spreken, maar BYD heeft geen enkel geconsolideerd uitrolplan in de beoordeelde bronnen gepubliceerd.
Interieur en Technologie
- 10,25-inch digitaal instrumentenpaneel en een 15,6-inch centraal aanraakscherm met Google Built-in, inclusief Google Maps, Google Assistant en Google Play (km77.com, autoevolution.com)
- Head-up display omschreven door BYD als gelijk aan een 26-inch scherm
- Driezone klimaatregeling, met verwarming, ventilatie en massagefuncties op de voorzetels en de buitenste middenrijstoelen
- Panoramisch glazen dak met een oppervlakte van 2,39 vierkante meter
- Laadruimte van 270 liter wanneer alle zeven stoelen in gebruik zijn, uitbreidbaar tot 1.960 liter met de tweede en derde rij ingeklapt, plus een 136-liter voorkofferbak
Prijs en Marktpositie
BYD heeft geen prijs voor de Atto 8 in enige markt aangekondigd. diariomotor.com stelt de auto als een potentiële concurrent van de Audi Q7 (vanaf ongeveer €95.215 in Spanje), BMW X5 (ongeveer €95.437) en Mercedes-Benz GLE (ongeveer €93.044), stellende dat BYD's bestaande zevenzits Tang in Spanje begint bij ongeveer €54.125 — een gat dat het medium suggereert zou kunnen vertalen in een aanzienlijk lagere prijs voor de Atto 8 ten opzichte van Duitse merkrivalen, hoewel dit eerder speculatie van het medium is dan een bevestigd getal.
Vragen
- Wanneer verschijnt de BYD Atto 8?
- BYD is van plan om in het eerste kwartaal van 2027 te beginnen met de Europese verkoop van de Atto 8, nadat de SUV in oktober 2026 op de Parijse Motorbeurs is onthuld.
- Hoe snel laadt de BYD Atto 8 op?
- Met behulp van BYD's Flash Charging-systeem bereikt de 115 kWh batterij onder standaardomstandigheden in negen minuten 10% tot 97%, volgens alle vier beoordeelde bronnen; de meeste rapporteren dat het 70%-merk wordt bereikt vanaf 10% in vijf minuten, hoewel carnewschina.com stelt dat die cijfer vanaf 19% begint. Bij -30°C duurt de 20-97% lading ongeveer 12 minuten.
- Wat is het bereik van de BYD Atto 8?
- De achterwiel-aangedreven Design-versie heeft een WLTP-bereik gerapporteerd als 652 km (diariomotor.com, autoevolution.com) of 653 km (km77.com), terwijl de vierwiel-aangedreven Excellence-versie, die meer vermogen heeft, een WLTP-bereik van 602 km heeft.
- Hoeveel zitplaatsen heeft de BYD Atto 8?
- De Atto 8 is een zevenzits crossover-SUV, met 270 liter laadruimte wanneer alle stoelen in gebruik zijn en tot 1.960 liter met de achterste rijen ingeklapt.
- Hoeveel zal de BYD Atto 8 kosten?
- BYD had op het moment van zijn debuut op de Parijse Motorbeurs in oktober 2026 geen prijzen voor enige markt aangekondigd; Spaanse media hebben dit informeel vergeleken met premium Duitse SUV's prijsgesteld rond €93.000–€95.000, maar er bestaat nog geen officieel getal.
Hoe de wereld het vertelt
- SpaansSpaanse media km77.com en diariomotor.com benadrukken de Atto 8 vooral als een waarde-disruptor, vergelijken herhaaldelijk de waarschijnlijke prijs met premium Duitse SUV's (Audi Q7, BMW X5, Mercedes GLE) en benadrukken Spanje-specifieke Flash Charging-infrastructuurplannen (300 stations eind 2027) in plaats van het pan-Europese getal dat elders wordt aangehaald.
Bronnen
Dit stuk is gemaakt met kunstmatige intelligentie en vóór publicatie automatisch op bronnen gecontroleerd. Ziet u een fout, vraag dan om een correctie. Correctie of weerwoord aanvragen · Hoe we dit maken
Gerelateerd

AutoGids
Seizoenaal autowerkonderhoud: Een stap-voor-staphandleiding terwijl de winter nadert
Wisselend weer is de grootste oorzaak van pechgevallen, en het meeste risico komt neer op vier systemen: batterij, banden, vloeistoffen en zichtbaarheid. Deze controleren voordat het koude weer aanbreekt – op basis van richtlijnen van de Car Care Council en AAA – kan de meest voorkomende winterpechgevallen op de weg voorkomen.

AutoArtikel
Sebastien Loebs nieuwe superauto is een Lamborghini, geen Frans merk
Negenvoudig Wereldrallykampioen Sebastien Loeb heeft een Lamborghini Temerario in ontvangst genomen, een 920 pk hybride superauto met een startprijs van ongeveer €310.000. De keuze valt op omdat Loeb zijn motorsportcarrière bij de Franse fabrikanten Citroën en Peugeot heeft opgebouwd, niet bij een Italiaans merk.

AutoArtikel
Handgeschakelde versnellingsbak vs automatische versnellingsbak: wat u moet overwegen voordat u koopt
Automatische versnellingsbakken domineren nu de verkoop van nieuwe auto's, waarbij handgeschakelde bakken sinds 2021 minder dan 1% van de Amerikaanse markt uitmaken, volgens EPA-gegevens. De juiste keuze hangt nog steeds af van rijomstandigheden, onderhoudskosten, rijbewijsregels en hoeveel controle een bestuurder wil hebben over versnellingswisselingen.
AutoArtikel
Hoe automatische transmissies werken: Koppelomvormers, DCT's, CVT's en wat komt volgende
Automatische transmissies veranderen overbrengingsverhoudingen zonder bestuurdersinvoer met behulp van een van drie hoofdontwerpen: koppelomvormer-automaten, dual-clutch-transmissies of continu variabele transmissies. Elk gebruikt ander onderdelen om de motor met de wielen te verbinden, en autofabrikanten passen de ontwerpen nu aan voor hybride aandrijvingen, terwijl de interesse in handgeschakelde transmissies ook in een handvol modellen toeneemt.