רכב · ידיעה
Smart #2: רכב עירוני בן שתי מושבות חוזר כמודל חשמלי, הופך בפריז
פורסם:
בקצרה
Smart חשפה את ה-#2 החשמלי לחלוטין, רכב עירוני בן שתי מושבות המחייה את פורמט Fortwo שהופסק, בתערוכת הרכב בפריז ב-12 באוקטובר 2026. הרכב משתמש במנוע חשמלי בעוצמה של 60 קילוואט המותקן בחלק האחורי וסוללת LFP בקיבולת של 35.8 קילוואט-שעה, כאשר מחיר ההזמנה המוקדמת האירופית דווח בכ-€19,990–€19,999 תלוי במקור.
גרסה זו היא תרגום מכונה של המקור (English). לקריאת המקור
Smart הציגה את גרסת הייצור של מודל #2 החדש שלה בתערוכת הרכב בפריז ב-12 באוקטובר 2026, לפי דיווחים ממקור סיני CarNewsChina ומקור גרמני electrive.net. הרכב הוא רכב עירוני חשמלי בעל שני דלתות ושתי מושבות המחייה את פורמט Smart Fortwo, שהפסיק ייצור בspring 2024, לפי דיווח electrive.net.
מה Smart חשפה
CarNewsChina ו-electrive.net דיווחו ששניהם כי ה-#2 מסמל את שובה של Smart לקטגוריית רכבי עיר A לאחר הפסקת Fortwo. electrive.net דיווח כי הרכב בנוי על פלטפורמה שפותחה לאחרונה שנקראה Electric Compact Architecture (ECA) על ידי המקור, שעוצבה במיוחד לכלים קטנים במיוחד.
עיצוב וממדים
CarNewsChina דיווח על אורך הרכב של 2,751–2,764 מ"מ בהתאם לגרסה, בעוד electrive.net עיגלה את הנתון ל-2.79 מטר. CarNewsChina הוסיפה רוחב של 1,669 מ"מ, גובה של 1,555 מ"מ ומסלול בציר של 1,875 מ"מ, בעוד electrive.net הציבה משקל יבש בכ-1,130 ק"ג.
הגוף שומר על דלת תא המטענות המפוצלת החתימות של Smart, כאשר הקטע המתקפל יכול לתמוך עד 120 ק"ג, לפי חברת CnEVPost שבסיסה בהונג קונג. CnEVPost דיווח גם כי הרכב משתמש בstructure תא הבטיחות "Tridion Cell Evo" של הדור הבא של Smart, וב-CarNewsChina ציינה תליה אחורית בעלת חמישה קישורים עצמאיים בנוסף למוטות MacPherson בחזית.
מערכת הנעה, סוללה וטווח
ה-#2 משתמש במנוע חשמלי יחיד מותקן בחלק האחורי בעוצמה של 60 קילוואט (80 כ"ס) ו-130 נ"מ מומנט, נתון שאושר כל הזמן על ידי CarNewsChina, CnEVPost ו-electrive.net. הסוללה היא חבילת lithium iron phosphate (LFP) המסופקת על ידי CATL; CarNewsChina הציבה את קיבולתה ב-35.8 קילוואט-שעה, בעוד electrive.net רשמה 35.7 קילוואט-שעה וציינה כי Geely מטפלת בהרכבת החבילה.
נתוני הטווח שונים לפי מקור וcycle בדיקה. CarNewsChina ו-CnEVPost דיווחו על טווח עם דירוג CLTC (מחזור סיני) של 410 ק"מ. עבור נתון WLTP המשמש באירופה, CnEVPost נתן 290 ק"מ כמטרה, electrive.net העריך כ-300 ק"מ, ו-CarNewsChina דיווח על 332 ק"מ. טעינה מהירה DC מ-10% ל-80% לוקחת כ-20 דקות בעד 65 קילוואט, לפי CnEVPost.
| מפרט | נתון | מקור |
|---|---|---|
| אורך | 2,751–2,764 מ"מ / 2.79 מטר | CarNewsChina / electrive.net |
| עוצמת מנוע | 60 קילוואט (80 כ"ס), 130 נ"מ | CarNewsChina, CnEVPost, electrive.net |
| סוללה | 35.8 קילוואט-שעה LFP / 35.7 קילוואט-שעה LFP | CarNewsChina / electrive.net |
| טווח (CLTC) | 410 ק"מ | CarNewsChina, CnEVPost |
| טווח (WLTP) | 290 ק"מ / ~300 ק"מ / 332 ק"מ | CnEVPost / electrive.net / CarNewsChina |
| מחיר הזמנה מוקדמת אירופי | €19,990 / €19,999 | CarNewsChina / electrive.net |
| מחיר גרסת Couture בסין | ¥112,999 (~$16,790–$16,900) | CarNewsChina, CnEVPost |
גרסאות, תמחור וזמינות
בנוסף לקו המוצרים הסטנדרטי שלה, Smart מציעה גרסת Couture מוגבלת, לפי CarNewsChina ו-CnEVPost. עבור סין, שתי המקורות דיווחו כי גרסת Couture מוגבלת ל-999 יחידות וממוגד בגוף לבן מט (נקרא גם Matte Cloud White) עם גג Platinum/Corona Gold ו-16 אינץ' גלגלים תואמים; CnEVPost אמרה כי גם בחסם 999 יחידות חל גם באירופה. electrive.net, עם זאת, דיווח כי הרצת גרסת Couture ב-2,000 יחידות ואמרה שגרסת ביצועי Brabus מתוכננת — פרט שלא הופיע במקורות אחרים שנבדקו לחתיכה זו.
בנושא המחיר, CarNewsChina דיווח על מחיר הזמנה מוקדמת אירופי של €19,990, בעוד electrive.net רשמה €19,999; צפוי להיות הודעה על תמחור גרסה סטנדרטית לסין בנובמבר, לפי שניהם CarNewsChina ו-CnEVPost. גרסת Couture בסין מחירה 112,999 יואן, מתורגמת לכ-$16,900 על ידי CarNewsChina ו-$16,790 על ידי CnEVPost.
בעניין התזמון, CnEVPost דיווח כי ההזמנות מתחילות באירופה ובסין בעקבות הופעת פריז, בעוד electrive.net אמרה כי שיגור השוק האירופאי הרחב יבוא ב-2027. CarNewsChina דיווח כי הזמנות גרסת Couture סינית נפתחו מיד, כשהמסירות היו בתוך 2026.
מי בונה אותו
Smart Automobile היא joint venture, וCnEVPost דיווח כי ה-#2 מיוצר על ידי Geely's Zhejiang Haoqing Automobile Manufacturing. electrive.net בנפרד ציטט נציג Smart, Wolfgang Ufer, בטענה שניידות חשמלית "חייבת להיות זמינה ליותר אנשים," והתייחס לנציג חברה אחר, ד"ר Tilo Schweers, באומרו שהברנד העדיף אורך חיים של סוללה על מהירויות טעינה מהירות יותר.
רקע
ה-#2 מחליף את Smart Fortwo בן שתי המושבות, שגרסתו החשמלית הפסיקה ייצור באביב 2024, לפי electrive.net.
שאלות
- מתי חשפה Smart #2?
- Smart הציגה את גרסת הייצור של ה-#2 בתערוכת הרכב בפריז ב-12 באוקטובר 2026, לפי דיווחים מ-CarNewsChina ו-electrive.net.
- כמה עולה Smart #2?
- תמחור הזמנה מוקדמת אירופי דווח בـ€19,990 על ידי CarNewsChina ו-€19,999 על ידי electrive.net; גרסת Couture סינית מחירה 112,999 יואן, בעוד שתמחור גרסה סטנדרטית סינית צפוי בנובמבר, לפי CarNewsChina ו-CnEVPost.
- מה טווח הנסיעה של Smart #2?
- נתונים משתנים לפי מקור וcycle בדיקה: CarNewsChina ו-CnEVPost מצטטים טווח CLTC של 410 ק"מ לסין, בעוד שהערכות WLTP לאירופה נעות בין כ-290 ק"מ (CnEVPost) ל-332 ק"מ (CarNewsChina), כשelectrive.net מעריכה כ-300 ק"מ.
- מי בונה את Smart #2?
- לפי CnEVPost, הרכב מיוצר על ידי Geely's Zhejiang Haoqing Automobile Manufacturing כחלק מ-joint venture Smart Automobile.
- מתי יכולים הלקוחות להזמין או לקבל Smart #2?
- CarNewsChina דיווח כי הזמנות גרסת Couture סינית נפתחו מיד כשהמסירות היו בתוך 2026, CnEVPost דיווח כי ההזמנות מתחילות באירופה ובסין בעקבות הופעת פריז, וelectrive.net אמרה כי שיגור השוק האירופאי הרחב יבוא ב-2027.
איך העולם מספר את זה
- גרמניתelectrive.net, חברת סחר גרמנית, מסגרת את ה-#2 כחלק מדחיפה רחבה יותר לעשות ניידות חשמלית נגישה יותר, תוך ציטוט נציג Smart בנושא זה ותוכנית אחרת על עדיפות לאורך חיי סוללה על מהירויות טעינה מהירות יותר. היא גם דיווח על הרצה גבוהה יותר של גרסת Couture (2,000 יחידות) וגרסת ביצועי Brabus מתוכננת — פרטים שלא נמצאו בכיסוי שפת סינית.
- סינית (מנדרינית, דרך כיסוי סין בשפה אנגלCarNewsChina ו-CnEVPost דגישו את ההשקה ראשונה של הרכב בסין, עם פרטי גרסת Couture של 999 יחידות, נתוני טווח מחזור CLTC, וייצור מקומי על ידי מפעל Geely's Zhejiang Haoqing, כמו גם תכונות טכנולוגיה פנימית כמו מערכת Flyme Link Infotainment דווח על ידי CarNewsChina.
מקורות
כתבה זו הוכנה בעזרת בינה מלאכותית ועברה בדיקת מקורות אוטומטית לפני הפרסום. אם ראיתם טעות, בקשו תיקון. בקשת תיקון או זכות תגובה · איך אנחנו עובדים
כתבות קשורות

רכבמדריך
תחזוקת רכב עונתית: מדריך שלב אחר שלב כאשר החורף מתקרב
שינוי מזג אוויר הוא הטריגר הגדול ביותר לתקלות, ומרבית הסיכון תלוי בארבע מערכות: סוללה, צמיגים, נוזלים וראות. בדיקת מערכות אלה לפני בואת מזג אוויר קר - בהתאם להנחיות ממועצת טיפול רכב ו-AAA - יכולה למנוע את התקלות הנפוצות ביותר בדרך בחורף.

רכבמאמר
המכונית הסופרקר החדשה של סבסטיאן לואב היא למבורגיני, לא מותג צרפתי
סבסטיאן לואב, תשע פעמים אלוף אליפות הרלי העולמית, קיבל את למבורגיני טמרריו, מכונית סופרקר היברידית בעלת 920 כוח סוס בהתחלה של כ-310,000 יורו. הבחירה בולטת מכיוון שלואב בנה את קריירת הרכיבה שלו עם יצרנים צרפתיים סיטרואן ופיג'ו, לא עם מותג איטלקי.

רכבמאמר
תיבת הילוכים ידנית מול אוטומטית: מה לשקול לפני הקנייה
תיבות הילוכים אוטומטיות שולטות כעת במכירות רכבים חדשים, כשתיבות הילוכים ידניות מהוות פחות מ-1% מהשו�� בארה״ב מאז 2021, על פי נתוני סוכנות ההגנה על הסביבה. הבחירה הנכונה עדיין תלויה בתנאי נסיעה, עלויות תחזוקה, כללי רישוי וכמה שליטה רוצה הנהג על שינויי הילוכים.
רכבמאמר
כיצד פועלות תיבות הילוך אוטומטיות: ממירי מומנט, תיבות הילוך דו-מצמדות, תיבות הילוך משתנות ברציפות ומה הבא
תיבות הילוך אוטומטיות משנות יחסי הילוכים ללא התערבות הנהג באמצעות אחד משלושה עיצובים עיקריים: תיבות הילוך אוטומטיות עם ממיר מומנט, תיבות הילוך דו-מצמדות, או תיבות הילוך משתנות ברציפות. כל אחת משתמשת בחומרה שונה כדי להתחבר למנוע לגלגלים, והעכשיו יצרני רכב מתאימים את העיצובים לכוח היברידי כאשר העניין בתיבות הילוך ידניות עולה גם בכמה דגמים.